Micro:bit + Kodu: знайомство

Microbit + kodu - Постріли снарядами

Що таке Micro:bit?

Micro:bit - це мініатюрний програмований пристрій, який має маленьку програмовану LED матрицю. Простий і легкий для вивчення вступ до програмування та винахідництва – увімкніть, запрограмуйте його робити щось веселе – носіть його, змінюйте його, розроблюйте нові ідеї. Перша хвиля micro:bit потрапить на вивчення в деякі школи вже цієї осені. Раніше ми публікували більш докладний огляд micro:bit.

Що таке Kodu?

Kodu - це графічна мова програмування, спеціально створена для програмування комп'ютерних ігор.

Як Micro:bit працює з Kodu?

В Kodu ми створили нові програмовані картки, які дозволяють взаємодіяти з micro:bit. З цими новими картками ви можете керувати рухами персонажів за допомогою акселерометра, стрибати та стріляти натисненням кнопок, відтворювати анімації і рухомий текст на світлодіодному екрані, з'єднуватись з іншими пристроями через порти вводу-виводу та багато іншого.

Початок роботи

Micro:bit + Kodu - початок роботи

 

З’єднайте ваш micro:bit з комп’ютером через USB шнур. Встановіть драйвер послідовного порту.

Micro:bit + Kodu

Запустіть Kodu (версії 1.4.84.0 або новішої). Програма знайде ваш micro:bit та активує його програмовані картки.

Кнопка перезавантаження Microbit

В ігровому режимі, якщо буде вказано в інструкції, натисніть кнопку перезавантаження на задній стороні вашого micro:bit. Якщо під час гри пристрій перестає реагувати на події, натисніть кнопку перезавантаження знову.


Ідеї для вашого натхнення

Керуйте рухами персонажу

Microbit + kodu - Керуйте рухами персонажуKodu може зчитувати дані з акселерометра на борту micro:bit за допомогою картки tilt (нахил). В даному прикладі нахил акселерометра буде задавати напрям руху персонажа, що дозволить вам пересувати його в ігровому світі нахиляючи micro:bit в різних напрямках.

Зауваження: Щоб персонаж зупинився, тримайте micro:bit ідеально рівно.

Постріли снарядами

Microbit + kodu - Постріли снарядамиKodu може зчитувати дві кнопки, що розташовані на передньому боці micro:bit і мають мітки A та B. В даному прикладі, кнопка A викликатиме подію постріл. Це дозволить нам стріляти безперервним потоком снарядів поки кнопку натиснуто.

Відображайте текст на екрані

Kodu може показувати текст на світлодіодному екрані micro:bit. В даному прикладі ми прокручуватимемо слово "SCORE!" щоразу, коли кудись поцілимо пострілом.

Ігри для кількох гравців

Microbit + kodu - Ігри для кількох гравцівВ даному прикладі ми взяли правила з попередніх прикладів та присвоїли їх одному персонажу. Після цього ми зробили одну зміну в кожному правилі: додали картку гравця.

Зробіть це для двох персонажів використовуючи картки Player 1 та Player 2 і ви отримаєте просту гру для двох гравців! Kodu підтримує одночасне підключення до чотирьох пристроїв micro:bit.


Взаємодія Micro:bit з реальним світом

Порти вводу-виводу MicrobitMicro:bit має три піни загального призначення, що розташовуються вздовж нижнього краю плати і мають мітки 0, 1 та 2. Кожен з цих пінів може бути як входом, так і виходом. Те, що ви можете зробити з цими пінами обмежується лише вашою уявою та винахідливістю.

Незабаром буде представлено кілька прикладів, що покажуть можливості цих пінів. А поки спробуйте з ними самостійно експериментувати!

Залишити відповідь