Апаратні можливості Micro:bit

Micro:bit hardware

Micro:bit hardware

Від роботів, що танцюють, до бананової клавіатури, ваш micro:bit має усі функції, щоб кодувати неймовірні речі - можливості безкінечні.

Огляд

Ваш мінікомп'ютер micro:bit має наступні відмінності:

  • 25 індивідуально програмованих світлодіодів
  • 2 програмовані кнопки
  • контакти фізичного підключення
  • датчики світла і температури
  • датчики руху (акселерометр і компас)
  • бездротовий зв’язок - радіо й Bluetooth
  • інтерфейс USB

Давайте подивимось як працюють ці компоненти та дізнаємось як їх кодувати!


світлодіоди Micro:bitСвітлодіоди

Що це? "LED" означає світловипромінюючий діод. Micro:bit має 25 індивідуально програмованих світлодіодів, що дозволяє показувати текст, числа та зображення.

Як кодувати? Дізнайся більше про кодування світлодіодів або використовуй посилання на коди нижче.

Наприклад - подивись на це анімоване серце, що миготить в JavaScript або навчись робити анімацію з Python.


Кнопки

кнопки Micro:bitЩо це? На передній стороні micro:bit розташовано дві кнопки(позначені А і В). Ви можете дізнатися коли вони були натиснуті, що дозволяє запускати код на пристрої

Як кодувати? Дивись за посиланням нижче.

Наприклад - подивись на Smiley Button проект чи більш просунутий проект “Машина для голосування”, обидва контролюються кнопками в JavaScript.


піни Micro:bitПіни

Що це? 25 зовнішніх контактів, які знаходяться на крайовому з’єднувачі micro:bit, які ми називаємо “піни”. Програмуйте мотори, світлодіоди чи інші електричні компоненти за допомогою пінів, чи підключайте додаткові датчики для керування вашим кодом!

Як кодувати? Дізнайся більше про піни, або скористайся посиланням нижче.

Наприклад - кодуйте Бананову клавіатуру, хакни свої навушники та створи Milk-Carton Robot з JavaScript! Чи подивись на цей проект micro:bit в Python!


Датчик світла

Датчик світла Micro:bitЩо це? Якщо ми змінимо режим роботи світлодіодів на екрані на режим введення даних, він буде працювати працює як основний датчик світла, що дозволяє визначати навколишнє освітлення.

Як кодувати? Дивись посилання на код нижче.

Наприклад - читай як показати рівень освітлення на екрані з JavaScript.


Датчик температури

Датчик температури Micro:bitЩо це? Цей датчик дозволяє micro:bit виявити поточну температуру пристрою, в градусах Цельсія.

Як кодувати? Дивись посилання на код нижче.

Наприклад - дізнайся як працює датчик температури.


Акселерометр

Акселерометр microbitЩо це? Акселерометр вимірює прискорення вашого micro:bit, цей компонент відчуває коли micro:bit переміщується. Він також виявляє інші види руху, такі як коливання, нахил і вільне падіння.

Як кодувати? Дивись посилання на код нижче.

Наприклад - код гри "Каміння, Папір, Ножиці" з JavaScript, спрацьовує, коли micro:bit потрусити! Або створи музичний хаос з Python!


Компас

Компас microbitЩо це? Компас виявляє магнітне поле Землі, що дозволяє виявити в якому напрямку спрямований micro:bit. Компас повинен бути відкаліброваним перед застосуванням.

Калібрування компасу забезпечує точність його результатів. Для редактора MakeCode використовуйте блок 'calibrate compass'. Для калібрування компасу в Python використовуйте compass.calibrate().

Коли калібрування почнеться, micro:bit покаже на екрані підказку "Tilt to fill screen". Щоб відкалібрувати компас, нахиліть micro:bit, щоб перемістити крапку в центр екрану поки екран не буде заповнено.

Як кодувати? Використовуй посилання на код нижче.

Наприклад - створи компас, що працює, щоб знайти нівніч за допомогою JavaScript чи Python!


Радіо

Радіо microbitЩо це? Функція радіо дозволяє мінікомп'ютерам micro:bit спілкуватися між собою. Використовуйте радіо, для відправки повідомлень на інші мікро-біти, створюйте багатокористувацькі ігри та багато іншого!

Як кодувати? Дізнайтесь, як кодувати радіо нижче:

Наприклад - створи багатокористувацьку гру "Каміння, ножиці, папір" (JavaScript) чи створи крутих цифрових світлячків в JavaScript і Python.


Bluetooth

Bluetooth microbitЩо це? Антена BLE (Bluetooth Low Energy) дозволяє micro:bit відправляти та отримувати сигнали Bluetooth. Це дозволяє micro:bit бездротово з’єднуватися з ПК, телефонами та планшетами, тож ви можете контролювати ваш телефон з вашого micro:bit і відправляти код бездротово на ваш пристрій зі свого телефону.

Перш ніж використовувати Bluetooth, вам потрібно приєднати ваш micro:bit до іншого пристрою. Після цього ви зможете надсилати програми на ваш micro:bit.

Редактор Python в даний час не підтримує bluetooth.

Як кодувати? Відправ код на micro:bit бездротово.


Інтерфейс USB

Що це? USB інтерфейс дозволяє вам підключити micro:bit до вашого комп’ютера через micro-USB кабель, який живить пристрій і дозволяє вам завантажити на micro:bit програми.

Залишити відповідь