Огляд 16 кубиків Cubelets

CUBELETS: посібник для початківців

У цій статті ми оглянемо шістнадцять різних модулів Cubelets та розповімо вам про призначення кожного, а також про деякі додаткові аксесуари до них.

Слід зазначити, що кожен з модулів Cubelets оснащений новітньою операційною системою Cubelets OS 4


Графічний модуль CubeletsГрафічний модуль

Відображає сигнал(число) що проходить через нього у вигляді гістограми. Значення унормовані відносно кількості стовпчиків гістограми таким чином, щоб максимальне заповненя блоків
гістограми відповідало максимальному сигналу, що проходить через нього. І навпаки: при дуже маленькому сигналу, або його відсутності жоден з блоків не буде заповненим.


Блок-батарея CubeletsБлок-батарея

Відтепер, з оновленими батареями Cubelets ви маєте можливість грати довше ніж будь-коли. Цей модуль забезпечує іншу модулі енергією, необхідною щоб змусити їх обертатися, їздити або видавати різні звуки. У нової батареї на 30% більше заряду і ви можете легко зарядити її за допомогою роз'єму micro USB.


Ізолюючий модуль CubeletsІзолюючий модуль

Цей модуль є основним будівельним блоком, який "блокує"(не пропускає) сигнал від сусідніх блоків. Тим не менш він здатен пропускати енергію. Таким чином ви можете використовувати  його що ізолювати декілька частин робота одна від одної, живлячи їх від однієї батареї.


Датчик світла CubeletsДатчик світла

Цей модуль визначає кількість світла, яке потрапляє на його датчик. Модуль має аналоговий фотоелемент, який реагує на різний рівень освітленості. Очікуйте значення, близькі до 0 в темній кімнаті та значення, близькі до 255 коли яскраве джерело світла знаходиться навпроти датчика.


Датчик відстані CubeletsДатчик відстані

Модуль визначає відстань до об'єкта. Він використовує інфрачервоне світло і має межі вимірювання від 10 до 80 сантиметрів. Датчик є напрямленим, тож вимірює відстань від передньої частини модуля до об'єкта. При відстані в 10 сантиметрів він видасть значення, близькі до 255, а при відстані 80 сантиметрів - близькі до 0.


Модуль руху CubeletsМодуль руху

Модуль має двигун і роликові колеса для переміщення по горизонтальній поверхні. Модуль здатний рухатися лише у одному напрямку. При отримуваних значеннях, близьких до 0, модуль буде рухатися повільно, або зовсім не буде. І навпаки: при високих отримуваних значеннях буде рухатися на високій швидкості.


Ліхтарик CubeletsЛіхтарик

Ліхтарик випромінює сфокусований промінь світла від потужного білого світлодіода. При вхідному сигналі "0" працювати не буде. Чим більше вхідне значення, тим яскравішим стане промінь.


Інверсуючий модуль або Модуль зворотнього значення CubeletsІнверсуючий модуль або Модуль зворотнього значення

Цей модуль видає значення, протилежне отриманому. Зокрема, він усереднює всі отримані сигнали і видає сигнал, що дорівнює 255 мінус це значення.


Потенціометр або Модуль з ручкою CubeletsПотенціометр або Модуль з ручкою

Модуль має потенціометр, вбудований в одну з його граней. Він видає "0", коли поверутий на максимум проти годинникової стрілки і "255", коли повернений за годинниковою стрілкою.


Модуль максимального значення CubeletsМодуль максимального значення

Цей модуль приймає різні значення, але пропускає через себе тільки найбільше з них. З його допомогою ви можете побудувати робота, який буде діяти тільки тоді, коли датчик видає значення, вище певного порогу, який можна встановити за допомогою потенціометра.


Модуль мінімального значення CubeletsМодуль мінімального значення

Модуль приймає багато значень, але передає далі найменьше з них. Використовуючи його, дуже легко зробити двопозиційний перемикач для робота, або робота що буде уникати падіння зі столу.


Пасивний блок CubeletsПасивний блок

Пасивний модуль є основним будівельним блоком. Він пропускає через себе енергію і данні від сусідніх блоків, але він не рухається, не створює свої данні і ніяким чином не змінює  інформацію, отриману від сусідніх блоків.


Поворотний модуль CubeletsПоворотний модуль

Одна зі сторін цього модуля обертається зі швидкістю, що відповідає силі сигналу, отриманому від сусідніх блоків.


Динамік CubeletsДинамік

Цвірінчить відповідно до отриманих даних. Містить маленький динамік і підсилювач.


Датчик температури CubeletsДатчик температури

Цей модуль містить маленький термометр, який, насправді, являє собою термістор, який визначає температуру. Він відкалібрований видавати величину 0 в умовах холодного оточуючого середовища і 255 при жарких, літніх умовах (близько 35 С°).


Модуль порогового значення CubeletsМодуль порогового значення

Модуль порогового значення являє собою "думаючий" модуль з ручкою, зданий змінити поведінку ваших роботів. Він буде передавати значення "0", поки сигнал, який він приймає не стане більшим за встановлений ручкою на ньому. Сигнал, сильніший за пороговий, буде проходити без перешкод. Ви можете використовувати цей модуль щоб змусити робота діяти несподівано, створювати "ворота" для потоку даних, або демонструвати різну поведінку робота.


Аксесуар: Адаптер для Lego CubeletsАксесуар: Адаптер для Lego 4шт.

Використовуйте ці маленькі жовті адаптери щоб з'єднати Cubelets та Lego блоки.


Шнур для зарядки Micro-USB CubeletsАксесуар: Шнур для зарядки Micro-USB

Заряджайте ваші акумуляторні блоки Cubelets  за допомогою цього кабеля. Кабель поставляється разом з кожним комплектом.

Залишити відповідь