Socrat.in.ua

Навчальні конструктори та DIY електроніка

Як налаштувати модуль RFID RC522 для Raspberry Pi

2018-02-21

В цій статті ви дізнаєтесь як налаштувати і з’єднати модуль RFID RC522 з Raspberry Pi . Це корисний для вивчення модуль, який відкриє вам широкий діапазон можливостей з вашими проектами, наприклад створення пропускної системи або системи відкриття замків.


Щоб побачити повний текст статті, вам потрібно зареєструватись

Модуль RFID (Radio-frequency identification або Радіочастотна ідентифікація) RC522 - це дуже дешевий зчитувач та записувач, який має у своїй основі мікроконтролер MFRC522. Цей контролер забезпечує обмін даними через протокол SPI і для зв'язку з RFID мітками створює електромагнітне поле з частотою 13,56 МГц.

Перед придбанням RFID міток впевніться що вони працюють на частоті 13,56 МГц, інакше ми не зможемо їх прочитати.

Ми також покажемо вам як писати скрипти на Python для взаємодії з модулем RC522 і ви зможете як зчитувати, так і записувати мітки RFID.


Необхідні компоненти:

Не обов'язкові компоненти:


Підготування модуля RFID RC522

Придбавши модуль RFID RC522, ви помітите, що в 90% випадків на ньому немає впаяних штирьових роз'ємів. Це означає, що вам потрібно впаяти їх самостійно. На щастя, це просте завдання навіть для початківців.

  1. Якщо у вашому модулі RC522 вже є роз'єми, але вони не підходять вами за розміром, випаяйте їх.
  2. Вставте штирьові роз'єми в отвори на вашому модулі. Щоб спростити процес впаювання, можете спершу вставити штирьовий роз'єм довгою стороною в макетну плату. Макетна плата триматиме штирі на своїх місцях при паянні.
  3. Тепер візьміть розігрітий паяльник і припій та запаяйте кожен контакт. Пам'ятайте, що краще за все гріти сам контакт і подавати припій в місце спаювання, це допоможе вам уникнути холодної пайки. Ми також рекомендуємо не додавати надто багато припою.
  4. Тепер, коли штирьові роз'єми впаяні в схему RFID модуля, він готовий для використання і ми можемо рухатись далі.

З'єднання RFID RC522

На модулі RFID RC522 наявні 8 контактів, а саме: SDA (Serial Data Signal), SCK (Serial Clock), MOSI (Master Out Slave In), MISO (Master In Slave Out), IRQ (Interrupt Request), GND (Ground Power), RST (Reset-Circuit) та 3,3v (3,3v Power In). Всі контакти окрім IRQ необхідно приєднати до виводів Raspberry Pi.

Ви можете приєднати модуль прямо до виводів Raspberry, або ж зробити це через макетну плату як це було зроблено в даній статті.

З'єднати RFID RC522 з вашим Raspberry Pi надзвичайно просто, оскільки вам потрібно лише приєднати 7 виводів модуля до виводів мікрокомп'ютера. Скористайтесь таблицею нижче, щоб правильно провести з’єднання.

SDA вивід 24
 SCK  вивід 23
 MOSI  вивід 19
 MISO  вивід 21
 GND  вивід 6
 RST  вивід 22
 3,3 V  вивід 1

Як налаштувати модуль RFID RC522 для Raspberry Pi


Щоб побачити повний текст статті, вам потрібно зареєструватись

Приєднуйтесь!
Автор: hobbytech


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


© HobbyTech 2017