Socrat.in.ua

Навчальні конструктори та DIY електроніка

Пригоди Марка на Марсі з Makeblock Ranger. Глава 1, початок

2017-03-21

Щоб побачити повний текст статті, вам потрібно зареєструватись

Пригоди Марка на Марсі з Makeblock Ranger. Глава 1

Біп... біп... Аурига, блимаючи сліпучим світлом та видаючи звук, розбудила Марка від солодкого сну, налякавши його.
У 2098 році:
Пройшло 80 років після того, як Творець Рух вперше вплинув на світ. Тепер люди використовують фантастичні пристрої з різними незвичними можливостями, розробленими численними співтовариствами розробників, розташованими по всьому світу.
Марк, один з тих людей, нещодавно отримав "іграшку", названою Аурига. Вона добре відома як датчик, який може фіксувати і отримувати інформацію з всього. Насправді, Марк завжди задавався питанням: чому речі, розроблені МАР (Міжзоряна Асоціація Розробників) існують у цьому світі. Він довіряв тільки пристроям, перетвореним ним самим.


Мета навчання

Me Auriga - це нова плата, розроблена Makeblock, за участі mCore. Вона спеціально розроблена для користувачів, яким подобаються відкриті апаратні продукти. Me Auriga включає в себе не тільки порти розширення для приводних двигунів і датчиків, а також має драйвери для двох регульованих двигунів, дозволяючи вам задати частоту обертання двигуна задля створення точніших програм. Цей розділ допоможе вам у повній мірі зрозуміти електронні модулі і механічні частини, які є у mBot Ranger Robot Kit.


Енциклопедія термінів

Енциклопедія термінів

Розробники - це група людей, яким подобаються різні технології і які отримують задоволення від обміну технологіями та обговорення ідей. Співтовариство розробників пов’язує окремих розробників з метою практики, створення, обміну і співпраці. Популяризація співтовариства розробників має велике значення.
Розробники в основному зосереджені на інженерних областях, таких як електроніка, машини, роботи, 3D-друк і т.д. Вони також дуже близько знайомі з різними інструментами (такими як ЧПК, лазерний гравер) та навіть можуть застосовувати цю техніку для ливарних і ремісничих робіт. Вони мають хист до розробки нових технологій, стимулювання інновацій і створення прототипів. Розробники перетворюють свої ідеї в реальні роботи і завжди прагнуть об'єднати знання і практику.

Приготуємось

Makeblock mBot Ranger
Комплект від mBot «Ranger Robot»

Makeblock mBot Ranger

Інформація для вивчення

1. Дізнатися дізнатися більше про Me Auriga (материнська плата робота mBot Ranger)

Me Auriga (материнська плата робота mBot Ranger)
Побудована на основі мікроконтролера Arduino Mega 2560, плата Me Auriga включає у себе 10 простих у використанні портів RJ25 та 12 RGB-світлодіодів. Вона об'єднує різні датчики, такі як: гіроскоп, датчик температури, освітленості і звуку.
Комплект "Ranger Robot" поставляється з 2 додатковими датчиками: ультразвуковий датчик відстані та датчик, що дозволяє рухатися по заданій лінією траєкторією. Ці два датчики можна приєднати до розширюючих портів RJ25 Me Auriga, дозволяючи mBot Ranger вільно рухатись у різних епізодах.
Модуль Bluetooth дозволяє вам підключитися до Рейнджера за допомогою смартфонів, планшетів або комп’ютерів. Ви також можете додати 2.4G модуль для бездротового управління роботом, що дуже гарно підходить для роботи у класі.

Основні компоненти плати Me Auriga:

 • Перемикач живлення(Power Switch): ввімкнення/вимкнення живлення
 • Роз'єм живлення(Power Jack): через нього можна підключити зовнішнє джерело живлення 6-12V
 • Роз'єм USB (USB Connector): може використовуватися для обміну даних з комп'ютером або завантаження програм з комп'ютера
 • Кнопка перезапуску(Reset Button): перезапускає програму на платі
 • Модуль бездротового зв'язку (Wireless Communication Module): може використовуватися для обміну даними з комп'ютером або підключення до «розумних» пристроїв: смартфонів, планшетів
 • Порт для двигуна(Motor Expansion Port): через нього можна підключити двигун будь-якого типу (наприклад, кроковий двигун)
 • Порт для датчика(Sensor Expansion Port): використовується для підключення датчиків Датчик звуку(Sound Sensor): за допомогою мікрофона перетворює звукові вібрації на данні зміни напруги
 • Датчик освітленості(Light Sensor): за допомогою транзистору фіксує зміну освітленості перетворює звукові вібрації на данні зміни напруги
 • Датчик температури(Temperature Sensor): конвертує зміну температури у дані зміни напруги через термістор(терморезистор)
 • Ультразвуковий датчик(Ultrasonic Sensor): виявляє відстань між датчиком і об’єктами перед ним
 • Датчик руху по лінії (Line Follower Sensor): виявляє відбите від об’єктів інфрачервоне світло
 • 3х-осьовий акселерометр і гіроскоп (Me 3-Axis Accelerometer and Gyro Sensor): вимірює кутову швидкість і надає інформацію про прискорення
 • Зуммер(Buzzer): електричний модуль, що видає звук завдяки зворотньому п’єзоелектричному ефекту
 • ЧЗС LED світлодіод(RGB LED): кожен RGB LED світлодіод може бути запрограмованим на комбінування 3х кольорів (червоного, зеленого та синього) задля вироблення світла різного кольору
 • Апаратний послідовний порт (Hardware Serial Port): до нього можна під’єднати Bluetooth/2.4G модуль

Щоб побачити повний текст статті, вам потрібно зареєструватись

наступна глава >>

Приєднуйтесь!
Автор: hobbytech


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


© HobbyTech 2017