Socrat.in.ua

Навчальні конструктори та DIY електроніка

Cubelets Blockly, завдання #1: Простий лінійний робот

2017-08-01

Щоб побачити повний текст статті, вам потрібно зареєструватись

Так як ви вивчаєте програмування Cubelets, вам буде потрібно вивчити кілька ключових термінів, які описують що відбувається у вашому роботі. Якщо ви початківець в Cubelets ми рекомендуємо переглянути цей короткий посібник з початку роботи:

Кожен модуль Cubelet відстежує звичайне число, для опису свого стану: це число має назву значення модуля (Block Value). Значення модуля може бути числом від 0 до 255. Ці числа є "мовою", яку модулі Cubelet використовують, щоб говорити одне одному, що робити.

Чорні "чутливі" модулі (модулі за датчиками) Cubelet відстежують деякі властивості свого оточення і перетворюють їх в число, яке має назву значення модуля (Block Value). Значення модуля надходить від одного Cubelet до іншого, рухаючись від ЧУТЛИВИХ модулів до модулів ДІЇ весь час. Кожен Cubelet реагує на значення модуля по різному, але модулі ДІЇ перетворюють отримане число в світло, звук або рух.

Якщо Cubelet отримує більше ніж одне значення модуля від своїх сусідів, він усереднює ці значення модулів. Ближні сусіди в цьому випадку є більш важливими ніж дальні сусіди. Ми можемо назвати результат такого усереднення "середнє зважене". Середнє зважене - це метод обрахунку значень модулів Cubelet за умовчанням.

В даному завданні ми експериментуватимемо з модулем "інверсії". Інверсний означає протилежний. Модулі "інверсії" перетворюють великі значення модулів в маленькі значення модулів, а маленькі перетворюють у великі.

Інструкції:

1. Зберіть робота як на фото нижче:

cubelets-blockly_lesson1-step1

 

2. Розташуйте робота поблизу, але в безпечному місці. Впевніться, що він не впаде зі столу чи якихось сходів, коли почне рухатись!

3. Увімкніть ваш модуль батареї та виконайте процес Bluetooth з’єднання.

4. Перетягніть “Set actuator value to” (Встановити значення двигуна) з меню “Acting” (Дії) на робочу зону і розташуйте в блоці “forever do” (завжди робити).

Вчимо Cubelets з Blockly - урок 2, Blockly5. Перетягніть блок “inverse of” (зворотний до) з меню “Thinking” (думання) на робочу зону і приєднайте до правого краю блоку “Set actuator value to” (встановити значення двигуна).

Вчимо Cubelets з Blockly - урок 2, Blockly


Щоб побачити повний текст статті, вам потрібно зареєструватись

Cubelets Blockly, урок 2 >>

Приєднуйтесь!
Автор: hobbytech


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


© HobbyTech 2017