Socrat.in.ua

Навчальні конструктори та DIY електроніка

Проект littleBits: клавітара

2016-12-16

Проект виконано на базі набору littleBits Synth  Kit


Цей електронний інструмент зібраний з найкращої комбінації модулів набору littleBits Synth  Kit, яку тільки можна уявити: усе починається з клавіатури, потім йдуть 2 осцилятори, "конверт", за допомогою якого можна модифікувати звук таким чином, щоб він був більше схожий на звучання справжніх музичних інструментів, звуковий фільтр, модуль затримки та динамік. Підключіться до зовнішніх динаміків щоб відірватися на повну.

Примітка: Цей проект може бути зроблений різними способами! Інструкція, приведена нижче, орієнтована на більш складну його версію, бо потребує використання матеріалів та приладів, які є не у кожного під рукою. Для того щоб полегшити собі задачу використовуйте звичайні матеріали, які ви можете знайти у себе вдома та подивіться інструкцію.

Проект littleBits: клавітара


Як це зробити

Крок 1: Зберіть схему

До блока живлення приєднайте клавіатуру, осцилятор, розгалужувач, "конверт", фільтр, затримку та динамік. Другий осцилятор приєднайте до вільного кінця розгалужувача.

Проект littleBits: схема клавітари

Крок 2: Виріжте контур клавітари

Ми використовували лазерний різак щоб вирізати обидві пластини клавітари (з акрилу товщиною 6 мм) - верхню та нижню. Файл з шаблоном для лазерного різака ви можете знайти тут (файл AI). В цьому файлі логотип LittleBits має бути вигравіруваним лазером щоб запобігти утворенню пустих проміжків між основою та акриловим клеєм при його нанесенні на поверхню.

Крок 3

Після цього ми вирізали 5 шарів логотипу LittleBits з акрилового листа товщиною 3 мм. Є декілька різних варіантів літер "e" та "B" так що будьте пильні. Літери також повинні бути вигравіруваними - з тієї ж причини, що була наведена у попередньому кроці.

Крок 4: Наклейте 5 шарів акрілу на корпус клавітари

Переконайтеся що вони розташовані в правильному порядку.

Крок 5: Закріпіть схему на корпусі

Для того щоб закріпити схему на корпусі клавітари нанесіть двосторонню клейку стрічку на поверхню усіх кольорових з'єднувачів які розташовані після розгалужувача. Для цього ми використали спеціальний аксесуар (який вийде найближчим часом) який зкріплює модулі разом і дозволяє легко приклеїти їх до твердої поверхні. За допомогою двосторонньої клейкої стрічки ви можете зробити те ж саме. Не знімайте захисну плівку зі стрічки доки остаточно не вирішите де саме на нижній частині клавітари будуть розташовані ваші модулі. Також було б гарно, якщо б ви приклеїли стрічку до задньої частини динаміка.

Крок 6: Помістіть усі модулі у відповідні місця

Або просто приклейте їх так, якщо вам буде зручно. Модулі перед розгалужувачем розташовані на грифі вашої клавітари, інші модулі розташовані між двома шарами "тіла" вашого пристрою. Два проводи розгалужувача проходять через прямокутний отвір на грифі. Ви можете від'єднати та підключити заново роз'єми JST на дротах щоб це зробити.

Крок 7

Приклейте літери до верхньої частини гітари, використовуючи акриловий клей.

Крок 8

Виріжте 2 шматочки довжиною 2,5 сантиметра з мідної трубки діаметром 6 мм

Крок 9

В нашому шаблоні ви можете побачити що отвори для мідної труби на нижній частині трохи вужчі ніж відповідні отвори на верхній частині корпуса. Вставте 2 частини мідної трубки у отвори на нижній частині корпусу. Можливо, для цього вам доведеться використати дерев'яний молоток, або щось на кшталт цього.

 

Крок 10Проект littleBits: клавітара

Додайте ремінець. Оберніть його кінці навколо мідних трубок на нижній частині корпуса.

Крок 11

Тепер зніміть захисну плівку з модулів та приклейте їх у належних місцях.

Крок 12

Склейте 2 частини разом: нанесіть трохи акрилового клею на букви та швидко притисніть до нижньої частини. Повторіть те саме з іншою частиною. Мідні трубки допоможуть вам
правильно їх розташувати відносно один одного.

Крок 13

Стисніть разом увесь корпус клавітури поки клей не висохне повністю.

Крок 14

Проект littleBits: тремоло-система клавітари

Візьміть мідну трубку діаметром 0,7 та довжиною приблизно 21 сантиметр і зігніть її таким чином, щоб вона виглядала як важіль тремоло-системи на електрогітарах, та прикріпіть її до
ручки осцилятора, що розташована по центру корпуса. Оскільки ця ручка в діаметрі трохи менша за 0,7 сантиметрів, ми зробили довгий розріз вздовж трубки та стиснули її так щоб
вона щільно прилягала до ручки.

Крок 15

Роздрукуйте 6 пластикових ручок на 3D принтері (файл ви можете знайти тут (STL)). Використайте рідкі цвяхи або інший клей щоб зафіксувати роздруковані ручки ручок на модулях.

Крок 16

Проект littleBits: клавітара

Увімкніть пристрій та грайте! Для підсилення звуку підключіться до зовнішніх колонок.

Автор: hobbytech


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *© HobbyTech 2017