Socrat.in.ua

Навчальні конструктори та DIY електроніка

Проект littleBits: кава через WiFi

2016-12-22

Зробіть апгрейд вашій застарілій кавоварці! Використайте модулі LittleBits щоб зробити чашку ароматної кави з будь-якого місця будь-коли.

Тепер, де б ви не були, ви можете порадувати близьких вам людей, зробивши їм каву. Цей пристрій приєднується до будь-якої старої кавоварки та дозволяє вам контролювати її за допомогою Wifi. Таким чином ви можете зробити каву, навіть не встаючи з ліжка! Погодьтеся - це дуже приємно, коли приїхавши втомленим з роботи, ви заходите до своєї квартири і відчуваєте теплий, звабливий аромат кави що вже чекає на вас! Для цього вам потрібно лише натиснути кнопку на своєму смартфоні за декілька хвилин до свого приїзду.

Увага: проект необхідно збирати лише з дорослими!


Частини littleBits, які нам знадобляться:

  • модуль littleBits живлення від USB
  • адаптер живлення від 220В та кабелем USB
  • модуль littleBits світлодіода
  • монтажна плата littleBits
  • керована через інфрачервоний приймач розетка 220В littleBits
  • модуль littleBits cloudBit™
  • кавоварка

Як це працює

При натисканні кнопки в програмі Cloud Control на ваш модуль CloudBit посилається сигнал , що запускає інфрачервоний передавач, який, у свою чергу, посилає потік інфрачервоного світла що приводить у дію датчик інфрачервоного світла на керованій розетці. Отримавши сигнал, розетка вмикає або вимикає будь-який пристрій, що підключений до неї. Яскравий зелений світлодіод служить візуальним індикатором спрацювання вашої схеми.


Як це зробити

Крок 1: Налаштуйте ваш CloudBit якщо ви не зробили цього раніше

Інструкції по його налаштуванню ви можете знайти на сайті http://control.littlebitscloud.cc/.

Крок 2: З'єднайте ваші біти

Проект littleBits: кава через WiFi, схема до проекту

Порядок такий: USB живлення, cloudBit, модуль світлодіода та інфрачервоний передавач. Закріпіть вашу схему на монтажній платі.

Крок 3: Приєднайте керовану розетку до живлення та підключіть вашу кавоварку до неї

*Примітка: під час цього кроку вам краще злити воду з кавоварки

Як ви вже могли помітити, керована розетка має невеликий овальний датчик, з'єднаний з нею. Це інфрачервоний приймач. Вам потрібно розташувати його навпроти інфрачервоного передавача схеми. Оскільки інфрачервоний передавач і приймач знаходяться в різних площинах, вам потрібно розташувати схему таким чином, щоб передавач був навпроти приймача інфрачервоного світла. Інфрачервоне світло невидиме людського ока, тож таким чином ви не побачите коли спрацює схема, однак ви зможете побачити яскраві спалахи світлодіода на модулі LED brigth при спрацюванні cloudBit.

Ще один спосіб побачити інфрачервоне випромінювання - камера вашого телефону! Просто запустіть програму фото- чи відеозйомки и натисніть будь-який пульт дистанційного керування у вас вдома - ви побачите на екрані телефону що світлодіод пульта світиться.

Крок 4: Підготуйте IR-передавач

Він має 4 канали, а отже здатен працювати з 4 приймачами одночасно. Проте, для нашого проекту потрібен тільки 1 канал. Для його активації встановіть один з 4 перемикачів на модулі у положення "ON".

Крок 5: Розташуйте передавач з керованою розеткою як написано в 3 кроці

Якщо у вас є модуль кнопки littleBits , тимчасово замініть нею модуль cloudBit (ви можете цього не робити, однак перевірка працездатності схеми буде швидшою при використанні кнопки). На керованій розетці ви можете побачити повільне блимання червоного світлодіода, якщо ж ви цього не бачите - натисніть і утримуйте кнопку на ньому допоки не побачите. Натисніть кнопку на вашій схемі. Відкалібруйте розташування передавача і розетки одне відносно одного так, щоб при натисканні кнопки на перемикачі червоний діод швидко блимав, а потім згасав.

Крок 6: Перевірте працездатніть схеми

При натискання на модуль з кнопкою ваша кавоварка повинна ввімкнутися, а при повторному натисканні - вимкнутись. Якщо ж схема не працює - перевірте з'єднання ваших модулів або виправте положення інфрачервоного передавача. Для перезапуску керованої розетки натисніть та утримуйте кнопку на ній поки червоне світло знову не заблимає повільно.

Крок 7: Після того як ви переконалися що схема працює вірно- замініть модуль з кнопкою на cloudBit

Дайте модулю трохи часу для підключення до інтернету (зелений світлодіод має бути постійно ввімкненим) та використовуйте кнопку в програмі Cloud Control щоб вмикати і вимикати кавоварку дистанційно.

Крок 8: Справжній тест!

Подрібніть трохи кавових зерен, налийте води в кавоварку та здивуйте ваших близьких та друзів зробивши їм каву лише одним рухом руки. Така-ж схема підходить не лише для кавоварки, але також і для чайника або іншого електричного приладу.

Приєднуйтесь!
Автор: hobbytech


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


© HobbyTech 2017