Socrat.in.ua

Навчальні конструктори та DIY електроніка

Пригоди Марка на Марсі з Makeblock Ranger. Глава 3: Друзі

2017-04-27

<< попередня глава


Щоб побачити повний текст статті, вам потрібно зареєструватись

Пригоди Марка на Марсі з Makeblock Ranger. Глава 3: Друзіі

Рекс був прототипом робота-помічника, який Марк розробив два роки тому. Штучний інтелект робота залежав від ємності бази даних, тому в той час переповнення бази даних викликало повільну роботу робота. Штучний інтелект робота та швидкість оброблення інформації не задовольнила потреби Марка, тому проект був припинений. Пізніше Марк використав власноручно розроблений "алгоритм маркування генів" щоб зменшити занадто велику базу даних та використав нову технологію "м'якої логічної структури" щоб надати роботи унікальну можливість розвиватися самотужки.

Хаха! Рекс хитався тому що йому недавно видалили заднє колесо і він вчився пересуватися як людина.


Цілі навчання

Segway

Segway, джерело: Wikipedia

Segway - це новий вид транспортних засобів, який використовує гіроскоп, встановлений на ньому щоб отримати дані про його положення. Після цього він використає алгоритм, закладений у мікропроцесорі, для аналізу даних і з їх використанням керуватиме двигуном таким чином щоб зберігати рівновагу. Ми навчимо вас як створити робота-балансера, як створюється програма до нього та як оновити програмне забезпечення за допомогою програми mBlock.


Теоретичні знання

Центр гравітації та балансу

Візьміть будь-яку точку на об'єкті та поділіть його через цю точку (не важливо у якому напрямі). Якщо вага цих двох частин буде рівною, то ця точка- "центр мас". Якщо ви хочете щоб ваш об'єкт не падав, треба щоб вектор, паралельний вектору сили дії тяжіння, спрямований з центру мас, не виходив за нижню грань об'єкту.

Центр мас тіла

Не зважаючи на це, два колеса, що підтримують робота, взаємодіють з землею на дуже малій площині й тому роботу дуже важко зберегти рівновагу.

makeblock_ranger_3_004-balance-center

Стабільний стан виникає лише тоді, коли вектор проходить через нижню грань.

Але як тоді mBot Ranger зберігає рівновагу? Ми можемо це пояснити дуже просто!

Makeblock Ranger рівновага Коли тіло нахиляється вперед, вектор лінії рівноваги рухається уперед. Мікроконтролер подає двигунам команду рухатися вперед щоб повернути лінію рівноваги до лінії центру мас.

 

Makeblock Ranger рівновага Коли тіло робота падає назад, мікроконтролер подає двигунам команду рухатися назад, таким чином стабілізуючи робота.

Підготовка до збірки


Щоб побачити повний текст статті, вам потрібно зареєструватись


наступна глава >>

Приєднуйтесь!
Автор: hobbytech


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


© HobbyTech 2017