Socrat.in.ua

Навчальні конструктори та DIY електроніка

Пригоди Марка на Марсі з Makeblock Ranger. Глава 13: Пароль

2017-10-18

<< попередня глава


Щоб побачити повний текст статті, вам потрібно зареєструватись

Працюємо з датчиком звуку

Пригоди Марка на Марсі з Makeblock Ranger. Глава 13: Пароль

Дженніфер повільно вела Ranger навколо велетенської споруди. Пітер та доктор Чу шукали спосіб увійти до неї, ретранслюючи сигнали із зовнішніх камер та різноманітних датчиків.

Як тільки промінь світла з прожектора Ranger потрапив на круглий отвір в споруді, зовнішні детектори зафіксували звуковий сигнал. Марк попросив Дженніфер зупинити Ranger щоб Пітер знову направив промінь світла в той круглий отвір. Очікувалось, що з отвору буде отримано зворотні сигнали у відповідь на звукові сигнали та кольорове світло.

Несподівано Марк подумав про сигнали з Марсу, отримані на Землі, вони могли б бути паролем для входу. Він одразу ж просить Пітера увімкнути три основні кольори світла на прожекторі щоб посвітити в отвір комбінацією кольорів, яка дозволить відправити сигнал з частотою, отриманою на Землі.


Цілі навчання

В цій главі ми навчимось користуватись датчиками звуку та виявляти зміни в гучності звуку, порівнюючи значення з датчиків. Датчик звуку можна використати як простий засіб для керування світлодіодами та двигунами Ranger, іншими словами ми зробимо машину, яка керується голосом.


Теоретичні знання

Мікрофон – це механічно-електричний пристрій для перетворення звукових коливань в електричний сигнал. В даній частині ми розглянемо два поширені типи перетворення звуку:

  1. Електродинамічний мікрофон, в якому використовується котушка та магніт, які взаємодіють між собою
    Електродинамічний мікрофонКоли звукові хвилі приводять в рух котушку, приєднану до мембрани мікрофона, вона починає коливатись в магнітному полі магніту, від чого в котушці з'являється струм (відповідно законам Фарадея та Ленца).
  2. Конденсаторний мікрофон, в якому звукові коливання змінюють відстань між пластинами конденсатора і, відповідно, напругу
    Конденсаторний мікрофон
    Ємність конденсатора змінюється через зміну відстані між двома полярними пластинками. Коли звукові коливання змінюють відстань між пластинками конденсатора, він поглинає додатковий заряд або віддає його назад в батарею. Це призводить до перетворення звуку в коливання напруги на виході.

Підготовка до складання

В цій главі ми будемо використовувати гусеничного робота, як і в минулих.


Навчальні завдання

Датчик звуку

Створений на базі мікрофону, датчик звуку в поєднанні з низьковольтним підсилювачем може використовуватись для визначення інтенсивності звуку (гучності) в навколишньому середовищі, з аналоговим вихідним сигналом значенням в межах від 0 до 1023.


Щоб побачити повний текст статті, вам потрібно зареєструватись

наступна глава >>

Приєднуйтесь!
Автор: hobbytech


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


© HobbyTech 2017