Socrat.in.ua

Навчальні конструктори та DIY електроніка

Пригоди Марка на Марсі з Makeblock Ranger. Глава 10: Бар'єр

2017-09-21

<< попередня глава

Знайомимося з ультразвуковим датчиком відстані


Щоб побачити повний текст статті, вам потрібно зареєструватись

Пригоди Марка на Марсі з Makeblock Ranger. Глава 10: Початок

Раптом без видимих причин Ranger почав сповільнюватись, детектор відстані до перешкод став показувати все менші значення: 190…180…170..., а попереду була лише пустеля та не було нічого, що могло б активувати детектор.

"Пітере, перевірте чи не зламався датчик відстані" - сказала Дженніфер, міцно тримаючи маніпулятор та керуючи Ranger.

23…22…21…20, вони не можуть рухатись далі, адже 20 - це найменша відстань, на яку дозволяє наблизитись система попередження.


Цілі навчання

Пригоди Марка на Марсі з Makeblock Ranger. Глава 10: Цілі навчання

В робототехніці здатність визначати відстань до предметів необхідна для безпечного руху машини. В цій частині ми навчимося використовувати ультразвуковий датчик для вимірювання відстані та напишемо програму обходження перешкод для нашого робота mBot Ranger, щоб він міг безпечно пересуватись на місцевості.


Теоретичні знання

З п'ятої глави книги ми знаємо що звук передається у фізичному середовищі як хвиля. Швидкість звуку в повітрі 340 метрів за секунду (м/с), але вона може змінюватись в залежності від температури та вологості повітря. Чим вище температура чи вологість, тим більша швидкість звуку.

Якщо ми відправимо звуковий сигнал та виміряємо час, за який він відіб'ється від перешкоди та повернеться назад, ми зможемо обрахувати відстань між нами та предметом, від якого відбився сигнал.

Наприклад, Марк вигукує "Агов!" з одного боку долини і чує відлуння через 3 секунди. Ми можемо обрахувати відстань між Марком та протилежним боком долини так:

340 (швидкість звуку, м/с) * 3 (час, с) = 1020 (відстань, яку звук пройшов туди і назад, м)

1020 / 2 = 510 метрів (відстань руху в один бік, тобто до краю долини)

Пригоди Марка на Марсі з Makeblock Ranger. Глава 10: Відлуння

Зауважте: якщо ви хочете спробувати почути відлуння, не варто кричати "Допоможіть" в горах чи деінде якщо ви в безпеці. Краще гукніть "агов".


Підготовка до складання

В цій главі ми будемо використовувати робота з гусеницями

makeblock ranger Форма 1: Земний наїзник


Навчальні завдання

Завдання 1 - Знайомство з ультразвуковим датчиком відстані

Ультразвуковий модуль - датчик відстані, що встановлено на mBot Ranger, складається з ультразвукового передавача, приймача та схеми керування. Отримавши команду, ультразвуковий передавач надсилає високочастотну звукову хвилю. Коли відбиті від перешкоди на їх шляху звукові хвилі повертаються до ультразвукового приймача, плата Auriga обраховує час за який сигнал повернувся назад та відправляє ці дані до командного блоку. Ця процедура виглядає досить складно, але в програмі mBlock вона реалізована у вигляді простої команди яка повертає дані про відстань. Далі ми навчимо вас користуватись цією командою щоб реалізувати обходження роботом перешкод або для вимірювання відстаней до предметів.


Щоб побачити повний текст статті, вам потрібно зареєструватись

наступна глава >>

Приєднуйтесь!
Автор: hobbytech


Коментарі:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


© HobbyTech 2017